BulutTahsilat -DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN AÇIK BANKACILIK

DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN AÇIK BANKACILIK

İngiltere'de Açık Bankacılık Ocak 2019 itibariyle bir yaşında! Open Banking LTD, Eylül 2016’da İngiltere Rekabet ve Piyasa Otoritesi (CMA) tarafından kurulmuştur.

1 April 2019

Doğum Günün Kutlu Olsun Açık Bankacılık
 
İngiltere'de Açık Bankacılık Ocak 2019 itibariyle bir yaşında! Open Banking LTD, Eylül 2016’da İngiltere Rekabet ve Piyasa Otoritesi (CMA) tarafından kurulmuştur. CMA, büyük ve hantal bankaların müşteriler için rekabet etmediğini ve pazarda inovasyon eksikliği olduğunu tespit etmiş, böylece Açık Bankacılık uygulamaların doğuşu gerçekleşmiştir.
 
Açık Bankacılık uygulamaları ile müşterilerin finansal verilerini kontrol etmeleri, bankaları dışındaki kuruluşlarla paylaşmaları ve farklı bankalardaki teklifleri karşılaştırmaları için yeni ve güvenli bir yol yaratılması amaçlanmaktadır.
 
Açık bankacılık uygulamasının 3 anahtar kelimesi daha basit, daha hızlı ve daha rahat olarak ifade edilebilir.  Açık bankacılık finansal hizmetler sektöründe yenilik, şeffaflık ve rekabeti sağlamayı amaçlamaktadır.
 
Açık Bankacılık tarafından sağlanan veriler geliştiricilerin, bankaları tarafından tutulan finansal verilerini üçüncü taraflarla paylaşmaları için teknolojiyi kullanmalarına izin vermektedir. Uygulama Programlama Arayüzleri (API), Açık Bankacılığı kolaylaştırmak için kullanılan kilit bir teknolojidir.


Önceki Yazılar
...
FINTECH TANIMI

Günümüzde “fintech” adı verilen Finansal Teknoloji şirketleri, yazılım ve modern teknolojiden faydalanarak finansal hizmetler sağlamayı amaçlayan bir işletmeyi tanımlamaktadır.

...
BULUTTAHSİLAT - POS DETAY RAPOR

Günümüzde firmalar, Fiziki ve Sanal Poslarından geçirdikleri tahsilat işlemlerini tek tek bankalardan dosya alıp üzerinde ...

...
ZAMAN YÖNETİMİ - 2019 YILINDA GERÇEK ZAMAN GERÇEK OLACAK!

Günümüzde iş ve sorumluluğu ne olursa olsun tüm insanlar zamanlarını etkili ve verimli bir biçimde kullanmak isterler.

BulutTahsilat - Referanslar


İLETİŞİM

  • +90 212 691 61 60
  • +90 532 270 15 19

SOSYAL MEDYA

Copyright © 2020 BulutTahsilat. All rights reserved.